Z kolędą w Nowy Rok. Koncert na UKSW

Koncert „Z kolędą w Nowy Rok” odbył się w dniu 23 stycznia 2023r  na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Auli Jana Pawła II i był niezwykle udanym artystycznym przedsięwzięciem.

Koncert ten był formą podziękowania pracownikom Uczelni, którzy w 2022r przeszli na emeryturę, za ich wspaniałe lata pracy, poświęcenie, za oddanie i trud włożony w pracę na rzecz Uniwersytetu.

Ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, rektor UKSW zapraszając przybyłych emerytowanych pracowników Uczelni do wspólnego radowania się i świętowania, powiedział „Dzięki Państwa, trwającemu całe lata, zaangażowaniu,  i to zarówno pracowników nauki jak i administracji, nasz Uniwersytet mógł się rozwijać. Uniwersytet nie zmarnował Waszej pracy, rozwija się nadal i zmierza w dobrym kierunku.”

ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski i ks. prof. dr hab. Henryk Skorowski z wykonawcami koncertu kolędowo-noworocznego

Zanim rozbrzmiała pierwsza kolęda – „Północ już była” – ks. prof. dr hab. Skorowski, koordynator  Międzynarodowego Centrum Dialogu Międzykulturowego i Międzyreligijnego UKSW-organizatora koncertu również zabrał głos mówiąc zebranym o radości  i nadziei, mających swe źródło w Bożym Narodzeniu i w przeświadczeniu, że „jesteśmy jeszcze światu potrzebni”, a także o czasie, na który warto spojrzeć nie tylko z perspektywy przemijania, ale „wezwania do tworzenia”.

Prowadzący koncert Tadeusz Melon, skrzypek, kompozytor i aranżer, przywitał „korowód kolędników”, jak nazwał przybyłych gości, po czym zabrzmiały kolędy tradycyjne, jak też współczesne przeplatane przez prowadzącego ciekawymi historiami,  anegdotami i subtelnym żartami. Publiczność łatwo dała się namówić na przyłączenie się do solistów i chóralne śpiewanie kolęd. Korowód kolędników płynnie przeistoczył się w korowód karnawałowy, który przenosił zebranych w czasie i przestrzeni po całym świecie. Zabrzmiało tango Jalousie i  czardasz, arie operetkowe, a także szlagier Elvisa Presleya You’re always on my mind,  który wykonawca Robert Szpręgiel bisował na wyraźne życzenie publiczności.

Robert Szpręgiel i Bogumiła Dziel-Wawrowska

Wydarzenie to było prawdziwym sukcesem dla organizatorów i dostarczyło niezapomnianych wrażeń licznie przybyłym  uczestnikom.

Scenariusz i reżyserię: Tadeusz Melon, wykonawcy: Bogumiła Dziel-Wawrowska – sopran, Robert Szpręgiel – baryton, Tomasz Kirszling – trąbka, Małgorzata Piszek – fortepian, Jarosław Jekiełek – kontrabas, Tadeusz Melon – skrzypce.

23 stycznia 2023