Koncert poezji śpiewanej w wykonaniu ks. Józefa Ślazyka

W dniu 1 czerwca o godz. 19.00 w podziemiach kamedulskich kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na warszawskich bielanach miało miejsce ciekawe wydarzenie artystyczne - koncert poezji śpiewanej w wykonaniu ks. Józefa Ślazyka, salezjanina, poety i kompozytora.

Ksiądz Józef Ślazyk, poeta i wokalista, znany  jako Don Giuseppe, jest  księdzem ze zgromadzenia salezjańskiego. Urodził się w okolicach Krakowa. Zaraz po święceniach kapłańskich pracował w Płocku, po czym wyjechał do pracy misyjnej w Sao Paulo w Brazylii. Po sześciu latach wrócił do Europy - najpierw przez rok pracując w Niemczech, a następnie trafił do Włoch, gdzie od 1997 roku jest proboszczem w środkowej Italii, w małej, górskiej parafii Leofreni, na pograniczu Lazio i Abruzzo w diecezji Rieti. Zapraszany przez parafie w całej Europie organizuje koncerty powiększając grono swoich fanów.

Jego poezja śpiewana przy akompaniamencie gitary tworzy niepowtarzalną atmosferę i zawsze porusza widownię. Ks. Ślazyk swoją prostotą i bezpośrednim kontaktem ze słuchaczami zjednuje sobie ogromną sympatię.

W Jego repertuarze są zarówno piosenki religijne, jak też mówiące o miłości, szczęściu nawiązujące do aktualnych wydarzeń w Polsce i świecie.

Ks. Józef Ślazyk wiele miejsca w swojej twórczości poetyckiej poświęca św. papieżowi Janowi Pawłowi II, któremu jako Biskupowi, a później Kardynałowi służył do mszy św. w kościele Mariackim w Krakowie.

Wieczór autorski 1 czerwca 2015 r., w podziemiach kamedulskich był niezapomnianym przeżyciem dla uczestników. Artysta wykonał kilka utworów wybranych ze swojego bogatego repertuaru poezji śpiewanej.  Utwory muzyczne przeplatane były recytacjami poezji z tomiku ?Prosto z kapelusza? w wykonaniu Pana Partyka Pawlaka, aktora teatru Rampa.

Fascynująca atmosfera nastrojowych podziemi z tajemniczymi zimnymi murami i krzyżowymi sklepieniami pozwoliła zgromadzonej  publiczności oderwać się od zabieganej codzienności i zanurzyć na chwilę w innej rzeczywistości ? głębokich myśli, wzbogaconych akompaniamentem gitary.

Dodatkową atrakcją tego wieczoru, który akurat przypadał w Dzień Dziecka był występ znakomitego komika Piotra Tomczaka. Swoimi pokazami żonglerki rozbawił nie tylko dzieci, ale również dostojnych gości.Kolejną niespodzianką był występ Pani Grażyny Matkowskiej ,która z niezwykłą ekspresją wykonała piosenkę Edith Piaf ?Mon Dieu? w języku francuskim zachwycając publiczność doskonałym wcieleniem się w słynną francuską piosenkarkę.

Publiczność podziękowała owacją na stojąco za doświadczone tego wieczoru chwile radości i prawdziwych wzruszeń.

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2020 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach