Seminarium naukowe ?Sen, który się ziścił? ? interdyscyplinarne spojrzenie na odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku.

7 grudnia 2017 roku g. 14.00-16.00

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ul. Dewajtis 5

Rok 1918 przyniósł Polakom długo oczekiwane wolne państwo. Fakt ten przełożył się na całokształt życia polskiego społeczeństwa. Trzeba było odbudować kraj, scalić go z trzech jakże różnych części. Zorganizować na nowo administrację, ustanowić prawo, stworzyć system oświaty, wypracować nowe zasady funkcjonowania wszystkich instytucji życia społecznego. Warto spojrzeć szerzej na te działania, podyskutować o pierwszych latach istnienia państwa polskiego, do dyskursu na marginesie rocznicy historycznej zaprosić grono specjalistów z różnych dziedzin.

Seminarium naukowemu towarzyszy wyjątkowa seria wydawnicza Twórcy Polskiej Państwowości złożona z 6 tomów upamiętniających współtwórców polskiej niepodległości.

Celem seminarium naukowego będzie wykazanie roli patriotyzmu w odbudowaniu państwa i społeczeństwa po latach niewoli, wskazanie trwałości patriotyzmu i jego wartości w społeczeństwie polskim i wpisanie się w nadchodzące obchody 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Copyright © 2019 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach