Inauguracja nowego roku akademickiego w Szkole Katedralnej w Łucku

15 października 2017r., odbyła się w Łucku na Ukrainie inauguracja nowego roku pracy Szkoły Katedralnej Uniwersytetu Otwartego UKSW.

Sesja była poświęcona nauce społecznej Kościoła, którą rozpoczęła msza święta w katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła, której przewodniczył ks. dr hab. Bernard Kołodziej Schr z Poznania.

W czasie homilii, ks. prof. Skorowski przypomniał perspektywę życia wiecznego, która daje nam nadzieje w naszym ziemskim życiu. Będziemy wkrótce wspominać naszych zmarłych, pójdziemy na ich groby, będziemy rozważać tajemnicę śmierci – ale to nie jest cała prawda o człowieku. Bóg bowiem zaprasza nas na końcu na prawdziwą ucztę w niebie.

Tego samego dnia po południu odbyła się sesja podczas której wykłady wygłosili kolejno: dr Kazimierz Szałata: "Cywilizacja miłości - marzenie czy rzeczywistość"
ks.dr hab prof. Henryk Skorowski: "Człowiek naczelną wartością w nauce Kościoła"
ks.dr hab prof Bernard Kołodziej: "Społeczna rola misji Chrystusowców na Ukrainie"