Medal 25 lecia Salezjańskiej Organizacji Sportowej Rzeczpospolitej

Ks. prof. dr hab. Henryk Skorowski, Koordynator Międzynarodowego Centrum Dialogu Międzykulturowego i Międzyreligijnego otrzymał Medal  25-lecia Salezjańskiej Organizacji Sportowej Rzeczypospolitej Polskiej. Wyróżnienie było wyrazem solidarności z realizowaną ideą wychowania dzieci i młodzieży przez sport „na uczciwych obywateli i dobrych chrześcijan”.

Wyróżnienie zostało wręczone podczas XXV Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej które odbyły się w dniach 15-17 września 2017 r., w Krakowie.  Igrzyska objął Honorowym Patronatem Andrzej Duda, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Salezjańska Organizacja Sportowa RP jest jednym z najaktywniejszych stowarzyszeń kultury fizycznej w Polsce. Posiada nowoczesną strukturę organizacyjną, dostosowaną do potrzeb społeczeństwa modernistycznego. Program skierowany jest do dzieci i młodzieży, oparty jest na założeniach projektu św. Jana Bosko.