Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Kościół katolicki w procesie dialogu i pojednania polsko-ukraińskiego”, Rzym, 11-12 października 2017 roku

Katedra Aksjologicznych Podstaw Edukacji UWM

Międzynarodowe Centrum Dialogu Międzykulturowego i Międzyreligijnego UKSW

Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza

mają zaszczyt zaprosić do udziału

w

Konferencji Naukowej „Kościół katolicki w procesie dialogu i pojednania polsko-ukraińskiego”

Rzym 11 - 12 PAŹDIERNIKA 2017

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Kościół katolicki w procesie dialogu i pojednania polsko-ukraińskiego”, organizowana jest w ramach obchodów trzydziestej rocznicy ogłoszenia deklaracji o pojednaniu między Polskami i Ukraińcami. Wydarzenia te miały miejsce w Rzymie: 8 października 1987 r. w Papieskim Kolegium Polskim i 17 października w Kolegium Ukraińskim św. Jozafata.

10 października 2017 r.

miejsce: Papieski Instytut Studiów Kościelnych w Rzymie (Pontificum Institutum Studiorum Ecclesiasticorum), Piazza B. Cairoli 117, 00186 ROMA

Rozpoczęcie obrad

Hieronim Fokciński SJ, Dyrektor Papieskiego Instytutu Studiów Kościelnych