Koncert karnawałowo-noworoczny

W dniu 28 stycznia 2017 r. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie miało miejsce ciekawe wydarzenie artystyczne.

Międzynarodowe Centrum Dialogu Międzykulturowego i Międzyreligijnego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego zorganizowało w Auli Jana Pawła II uroczysty koncert karnawałowo-noworoczny w wykonaniu skrzypaczki Agnieszki Flis zatytułowany "Muzyka Pop na Diamentowych Skrzypcach Elektrycznych".

Publiczność zgromadzoną w Auli Jana Pawła II powitał ks. Prof. Henryk Skorowski Koordynator Międzynarodowego Centrum Dialogu Międzykulturowego i Międzyreligijnego dzieląc się refleksją, która była wprowadzeniem w ten szczególny wieczór o radosnym charakterze karnawałowo-noworocznym. Ks. dr Krzysztof Niegowski natomiast przybliżył sylwetkę skrzypaczki Agnieszki Flis, która jest twórcą spektakularnych widowisk, gdzie główną role grają jej autorskie jedyne w Europie Diamentowe Skrzypce Elektryczne, których jest pomysłodawcą
i wykonawcą.

Agnieszka Flis jest muzykiem wszechstronnym, wyróżniającym się niesłychaną umiejętnością gry w różnych stylach, od klasyki, poprzez pop, jazz, folk oraz improwizacje muzyki klubowej. Jej koncerty to bardzo dynamiczne, wirtuozerskie i zróżnicowane aranżacje muzyki  pop, filmowej oraz musicalowej  w niebanalej oprawie.

Po części oficjalnej na scenie pojawiła się bohaterka wieczoru Pani Agnieszka Flis, którą publiczność przywitała gromkimi brawami.

Kto w ten sobotni wieczór wybrał się na koncert "Muzyka Pop na Diamentowych Skrzypcach Elektrycznych" nie żałował. Barwy i mocne dźwięki techno jakie wydobyła artystka z diamentowych skrzypiec zachwyciły publiczność wsłuchaną w mistrzowskie wykonanie utworów Zima, Storm Vivaldiego, Toccattę Jana Sebastiana Bacha, nastrojowego utworu celtyckiego, jak też kolęd jako końcowego akcentu koncertu. Artystka przygotowała również niespodzianką dla dzieci wykonując specjalnie dla nich utwór z filmu Piraci z Karaibów.

Gra skrzypaczki była pokazem znakomitych umiejętności artystycznych i technicznych, zachwyciła publiczność dynamiką i oryginalnym brzmieniem dźwięków, niezwykle wysokim poziomem artystycznym, z lekkością i swobodą wyrażała ducha utworów, zachwycała siłą brzmienia, dynamiką, a jednocześnie łagodnością i finezją.

Wirtuozerska gra pozwoliła gościom koncertu oderwać się choć na chwilę od zabieganej codzienności i dać się ponieść mocnym dźwiękom pięknej muzyki.

Koncert był niewątpliwie wzruszającym przeżyciem dla wszystkich przybyłych gości. Bogata oprawa artystyczna, gra świateł, pełen profesjonalizm skrzypaczki sprawiły, że wielu widzów nie kryło wzruszenia. Na pewno warto było poznać ten zaczarowany świat muzyki na skrzypcach elektrycznych naznaczony duchem ekspresji i dynamizmu.

Partnerem koncertu była firma ERGOKANTOR, która wsparła finansowo organizację naszego wydarzenia.

 

 

 

 

Copyright © 2020 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach